Insperia

Momencik...

Jakość i ludzie pomogli w realizacji naszych marzeń

Osiągnięcia te możliwe były przede wszystkim dzięki prowadzeniu działalności od początku istnienia firmy bez jakichkolwiek zaległości płatniczych wobec kontrahentów, załogi, banków i jednostek budżetowych oraz dzięki doskonałej jakości naszych produktów, a w szczególności wyspecjalizowanej i zintegrowanej załodze firmy, co cenimy szczególnie wysoko.

Zarząd

Nasze Sukcesy

 • Rok 1999 uzyskany tytuł firmy FAIR PLAY
 • Rok 2002 nadany w Brukseli przez TÜV Cert certyfikat jakości ISO 9001:2000.
 • Rok 2003 uzyskanie tytułu SOLIDNA FIRMA w ramach programu BIAŁA LISTA.
 • Rok 2008 uzyskanie międzynarodowej nagrody Leader in Prestige and Quality 2008.
 • Rok 2008 Nagroda Roku redaktora naczelnego „SKUTER MAGAZIN” za profesjonalizm usług, wiarygodność biznesową oraz dynamiczny rozwój marki FERRO
 • Rok 2012 uzyskany Certyfikat Przedsiębiorstwo FAIR PLAY.
 • Rok 2012 uzyskany Certyfikat Bisnode Dynamiczna Firma.

 • nasza firma

  Poznaj naszą historię

  1983

  ALMOT rozpoczyna działalność

  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ALMOT rozpoczęło swoją działalność w 1983 roku jako zakład rzemieślniczy produkujący tłoki i cylindry do silników spalinowych na rynek krajowy.

  1990

  Rozwój

  Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 70 wyspecjalizowanych pracowników i produkuje blisko 200 różnych aluminiowych artykułów do motocykli, motorowerów oraz samochodów a naszą specjalnością jest produkcja tłoków i cylindrów. Doskonała jakość produktów zaspokajająca wymagania klientów pozwala na utrzymanie kontaktów handlowych z ponad 600 odbiorcami krajowymi.

  1998

  Hurtownia Rowerowa

     Od roku 1998 na terenie firmy istnieje dynamicznie rozwijająca się hurtownia części i akcesoriów rowerowych. Obserwowane wzrastające zainteresowanie klientów importowanymi, jak i krajowymi częściami rowerowymi skłoniło nas do rozwijania handlu w tym sektorze. W roku 2003 sprzedaż części rowerowych stanowiła już ponad 50% przychodów firmy. Nie bez znaczenia jest fakt, że w roku 2002 firma zwiększyła na dużą skalę import części rowerowych z krajów Azji. W celu pozyskania nowych klientów oraz zaspokojenia rosnących potrzeb dotychczasowych partnerów, w 2004r r. firma zakupiła dodatkowo 9 nowych 12-tonowych samochodów ciężarowych marki Mercedes, zwiększając ich liczbę do 14 sztuk, przez co zaistniała możliwość dalszego poszerzenia oferty o nowe pozycje, szczególnie importowane. Obecnie współpracujemy z ponad 1500 odbiorcami na terenie całego kraju.

   

  2002

  Ekspansja

  Wyroby firmy zostały również docenione na rynkach zagranicznych. Nasze produkty są znane w Europie, Afryce i Ameryce. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić jakość naszych produktów, wprowadzono w firmie w 2002 r. system zarządzania jakością ISO 9001. Warto zauważyć, że w roku 1994 udział eksportu produktów wynosił 35%, a w 2008 osiągnął poziom bliski 75%. Wzrost ten utrzymuje się również w roku bieżącym. Chlubą firmy jest to, że większość eksportowanych, wysoko przetworzonych produktów trafia na trudny rynek niemiecki i do USA.

  2005

  Rowery Electra

  W roku 2005 staliśmy się wyłącznym przedstawicielem na Polskę amerykańskich niepowtarzalnych rowerów marki ELECTRA. Przyczyniło się to do uatrakcyjnienia naszej rowerowej oferty. W dniu dzisiejszym oferujemy je Państwu za pośrednictwem naszej sieci dealerskiej w 120 punktach na terenie całego kraju oraz w 6 sklepach firmowych zlokalizowanych w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu i Bydgoszczy.

   

  2008

  Skutery i Motorowery FERRO

  Realizacja kolejnej inwestycji - magazynów o powierzchni 3.000m2 pozwoliła nam na wprowadzenie nowego brandu - FERRO.

  W wyniku kilkuletnich przygotowań udało nam się z sukcesem wprowadzić na rynek wyróżniające się jakością i stylistyką skutery, które szybko znalazły uznanie wśród naszych klientów.

  2010

  Junak wraca na drogi

  Reaktywacja kultowej marki Junak okazała się jednym z największych sukcesów firmy ALMOT na przestrzeni 30 lat działalności. Szerokie portfolio zarówno motocykli, skuterów jak i motorowerów zapewniło nam ogromny udział na polskim rynku.

  2013

  Przekraczamy granice

  Z okazji trzydziestolecia działalności tworzymy bilans według którego ALMOT wyprodukował na przestrzeni lat 4.5 mln tłoków, 0.9 mln cylindrów oraz znalazł szczęśliwych nabywców dla 31 000 jednośladów sygnowanych logo Junak i Ferro.

  2014

  Dalszy rozwój

  Już wkrótce dowiecie się więcej o naszej nowej inwestycji...

  2016-04-01

  Almot przedstawicielem Triumph Motorcycles

  Z przyjemnością informujemy, że od kwietnia 2016 roku Almot, został wyłącznym przedstawicielem marki Triumph Motorcycles w Polsce.

  Więcej na temat tworzonej sieci sprzedaży znajdą państwo na stronie www.triumphpolska.pl

   

  2016-11-18

  Otwarcie pierwszego salonu Triumph Motorcycles w Warszawie

  Triumph Motorcycles Warszawa, Al. Jerozolimskie 200 to nowy salon i autoryzowany serwis w stolicy w Polski. Jest to pierwsza inwestycja nowego przedstawiciela tej marki, firmy Almot. Wkrótce planowane jest oddanie kolejnych lokalizacji na terenie całego kraju.

  Więcej informacji na stronie Triumph Motorcycles Warszawa.